Пошук по сайту:Опитування щодо роботи пересувних відділень зв’язку:
 
Як ви оцінюєте роботу пересувних відділень поштового зв’язку?
          
 
Наскільки ви задоволені графіком роботи пересувних відділень поштового зв’язку?
          
 
Наскільки вас задовольняє культура обслуговування?
          

переглянути результати »
01.02.2018
Про поштовиків Путильщини

НА ОКРАЇНІ УКРАЇНИ    

Там, де застрягає машина, може  пройти лише листоноша, - жартують на Путильщині.  Це не жарт, а  реальна дійсність.

-До нашого села Яблуниця, яке на окраїні Чернівецької області, - мовить начальник відділення поштового звязку Валентина Михайлівна Малиш, входять ще два невеличкі хутірці – Плай і Голошина.  А добратися   ярами та горбами територією Путильського району, де немає до цих присілків стежок і доріг, практично не можна, а тому листоноші  переходять на Івано-Франківщину і дорогою понад  потічком Біла Річка  пішки доставляють кореспонденцію та пенсії людям у ці Богом і державою забуті поселення.

А головна «поштовичка» Яблуниці не може нахвалитись своїми помічницями-листоношами Світланою  Аннич,  Марією Василюк, Тетяною Кішляк, які своїм тактом, любов’ю до людей, вмінням спілкуватись, активно  залучають сельчан  до співпраці з поштою, а це дуже важливо, наголосила  Валентина Михайлівна, бо минули часи, коли споживачі приходили до нас самі, а зараз нам самим треба активно боротися за прихильність клієнтів.

Щоб принести газету районну «Карпати», яку особливо полюбляють горяни, та ще доставити сумку продуктів на замовлення людей у Голошину – сільце, де ще й сьогодні  у деяких хатинах можуть читати лише  при свічі чи гасовій лампі, листоноші доводиться долати 18 кілометрів.  Та й в самій Яблуниці не вельми легко залучати людей  до отримання поштових послуг, особливо такої, начебто й не притаманною пошті, торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами.  І це дівчатам з Яблуниці вдається робити і не погано, хоча з’явилися у селі конкуренти, які при пилорамах створили магазини і заохочуючи працюючих до купівлі, відпускають продукти під розрахунок з наступної зарплати. За минулий, 2017-й рік, відділення поштового зв’язку реалізувало різних товарів, зокрема олії, гречки, рису. макаронів, за якими особливо стареньким людям важко добиратися у центр поселення до магазину, доставивши людям їх на 203 тисячі гривень. Цей невеличкий, але потужний колектив, старається  паралельно з передплатою періодичних видань, доставкою пенсій, сам заробляти доходи на інших послугах і тим самим забезпечувати собі необхідну зарплату.

Працівники ВПЗ Яблуниця: Любов Малиш, Світлана  Аннич, Марія Василюк, Тетяна Кішляк.

Серед лідерів Путильського  району по торгівлі  продовольчими і непродовольчими товарами й  Орися Миколаївна Кочерган, начальник відділення поштового зв’язку села Довгопілля звідки родом відомий художник  Юрій Паучек, педагог, поетеса Валентина Буняк, залужений лікар України Матвій Плегуца, де й не так багато мешкає людей, а зуміли поштовики реалізувати товарів, передусім першої необхідності, на 148 тисяч гривень.

Хтось скаже, що 148 тисяч це сьогодні мізер, а для села Киселиці, де відділення поштового зв’язку очолює Світлана Пилипівна Гасюк, – це сума поважна, бо у ньому лише 260 дворів, а людей навіть немає й тисячі осіб, і це у тому селі, де 90 жінок удостоєні звання матері-героїні, які народили 5 і більше дітей. Фактично цей фінансовий доробок пошти  на рахунку листоношів  Веронії Циганюк та Марії Микичук, які сьогодні працюють не на повні ставки заробітної плати, але мужньо горами долають не один десяток кілометрів, щоб доставити людям газети та журнали,  не захмарні суми пенсій, повідомити новини, бо не в кожній оселі є радіоточка, а сигнал телебачення сприймається не у кожній гірській місцині.

Працівники ВПЗ Киселиці: Світлана Гасюк, Вероніка Циганюк, Марія Микичук.

-У гірській місцині, це не у місті, де листоноша прийшов і закинув газети у поштові скриньки у коридорі багатоповерхівки, - наголосила у розмові заступник Путильського ЦВПЗ Олена Віталіївна Різун, -  тут шлях від хати до хати не сотня метрів, а буває кілометр-два, це своєрідний шлях від родини до родини, власне до своїх земляків з якими мають бути хоча й короткі, але завжди щирі, теплі бесіди про життя, здоров’я, справи, клопоти в поєднанні  з наданням послуг торгівлі, власне поштових послуг.

Спілкуюся з пенсіонеркою із селища Путила Марією Василівною Ямніцькою, цікавлюсь як обслуговує її пошта. Нарікань немає, мовила старенька. Для нашої листоноші Марійки Пантюк ії праця- це стан її душі, вона стала для неї захопленням, яке поєднує з любов’ю, професіоналізмом, високою культурою обслуговування. Вона, нам пенсіонерам на її дільниці, дала номер телефону службового  та й власний  мобільний і я, подзвонивши, замовляю для себе та й моїх одиноких сусідок необхідні продовольче товари, і знаю, що  Марійка це  замовлення швидко виконає.

Успіх у роботі досягається коли є взаєморозуміння і взаємодовіра з клієнтами. У цьому плані люди гарно відгукуються про  Марію Юріївну Керу. Вона придбала коня і візком доставляє замовлений товар у труднодоступний хутірець Сторонський Потік, безкоштовно може «підкинути», як сама каже, бабусі мішечок картоплі з магазину.

Час і непрості умови в гірській місцевості вимагають шукати нові методи, ефективні дії, щоб забезпечити своєчасне і якісне обслуговування, задовільнити потреби людей. Приміром, навіть є свій підхід до храмових свят. Наприклад  у селі Яблуниця храм - у день празника апостолів Петра і Павла, в Усть-Путилі 27 жовтня на св. Параскеви Сербської, у селах Бісків і Бисків – на архангела Михаїла, у с. Шпетки – 14 жовтня на Покрову Пресвятої Богородиці, у с. Мариничі 14 вересні на св. Семеона Стовпняка. А тому заздалегідь поштовики вивчають запити  і відповідно додатково замовлять те, чого потребують люди.

Гарний тандем склався у Путильськом ЦВПЗ,  рука об руку працюють начальник Руслана Петрівна Пилипчук і її заступник Олена Віталіївна Різун. Особливо у час передплатної компанії доводиться знаходити ключик до людини, щоб вона за свою невелику зарплату чи пенсію передплатила улюблене видання. Щоб збалансувати роботу поштового зв’язку, забезпечити своєчасне обслуговування клієнтів, доставку пошти доводиться багато попрацювати, вчиnи людей відповідальності, дисципліні, увазі до клієнтів, завжди бути ввічливими і доброзичливими, уміти і хотіти допомогти клієнту. Найголовніше для путильчан  зберегти мережу поштових відділень, щоб вони були рентабельними, затишними, забезпечували у повній мірі надання всіх поштових послуг.

Працівники пошти селища Путила: Олена Різун, Руслана Кирян, Валентина Циганюк, Катерина Скидан, Алла Тріщук, Любов Поляк, Марія Пентюк, Марія Кера, Параска Зурак, Тетяна Мигалко, Тетяна Маковійчук.

Такий підхід дає позитивні результати, сьогодні за підсумками передплати періодичних видань на 2018-й  Путильське ЦВПЗ лідирує в області. Найкращих показників досягнули ВПЗ Путила. Сергії,  Яблуниця, Мариничі, Усть-Путила, Дихтинець, Довгопілля, Конятин, Киселиці, Шепіт. Селятин, Плоска, Нижній Яловець.

На Путильщині поштовики прагнуть донести до людей, що Укрпошта робить усе для населення, щоб і дорослі, і малі, особливо люди поважного віку, не витрачали часу, коштів на проїзди, могли швидко та якісно отримати весь спектр поштових послуг у найвіддаленішому хутірці, відчути уважне й чуйне ставлення з поштовиків. Це щастя бути потрібними людям.

Юхим ГУСАР.


Укрпошта Експрес 
Copyright © 2008-2018, всі права на зміст та зображення захищені,
ЧД ПАТ «Укрпошта»
 Лічильник BEST.cv.ua
Розробка веб-сайту:
Студія COM.CV.UA